<
 
Filtreler
Kapat

Ödeme ve Teslimat

ÖDEME SEÇENEKLERİ

Kredi Kartı
size 128 Bit Rapid SSL üzerinden Visa ve Master Card ile güvenli alışveriş yapma olanağı sunar.

Havale / EFT
Havale / EFT ile yaptığınız alışverişlerde, teslimat süresinin başlangıcı, siparişi verdiginiz zaman değil sipariş tutarının Havale / EFT ile hesaplarımıza geçtiği andır.
Havale / EFT ile yapılan ödemelerde havale geliş tarihinde döviz kuru artarsa fiyatlama o günkü kur üzerinden gerçekleştirilir 7 Gün içinde hesaba geçmeyen Havale / EFT siparişleri geçersiz sayılmaktadır.

Havale / EFT için Hesap Numaralarımız

Taksitli Kredi Kartları
Bankalarla anlaşmalarımıza göre; kredi kartları ile 2 aydan 12 aya kadar taksitli alışveriş yapabilirsiniz.

Hediye Çeki, Puanla Alışveriş
www.yapielektrik.com sizlere daha önce sitemizde kazanmış olduğunuz puanlarla hediye çeki oluşturarak alışveriş yapma olanağı sunar.

Kredi Kartı Provizyon Aksaklıkları
Siparişiniz sırasında kredi kartınız farklı nedenlerden ötürü onaylanamayabilir: Bu nedenler arasında başlıcaları;

1. Kredi kartınızın kullanılabilir limitinin yetersiz olması,
2. Kart numarasının ve kartınızın arkasında bulunan CCV2 numarasının hatalı girilmesi,
3. Kartınızın son kullanma tarihinin geçmiş olması,
4. Kullandığınız kart bir ek kart ise, ana kart sahibi tarafından iptal edilmiş olması,
5. Onay işlemi sırasında geçici bağlantı sorunları yaşanması,
6. Kayıp ihbarı yaptığınız bir kartı yeniden kullanmaya çalışmanız,
7. Kullanmaya çalıştığınız kartın bir kredi kartı değil, ATM kartı olması sayılabilir.

Kredi kartı onay sorunlarınızda yardım almak için kartı aldığınız banka ile görüşmeniz gerekmektedir.

 


Alışverişle İlgili Genel Bilgiler

1. Sitemizde satışa sunulan ürünlerin fiyat güncellemelerinde oluşabilecek yanlışlıklarda, yapielektrik.com satışdan vazgeçme hakkını gizli tutar.
2. yapielektrik.com stok tutmadığı ürünlerin temin edilememesi durumunda, satıştan vazgeçme hakkını gizli tutar. Bu durumun, sepetteki bazı ürünler için ortaya çıkması halinde; müşteriden hesap bilgileri e-posta ile alınarak, bilgilerin gelmesini takip eden 7 işgünü içerisinde oluşan fark iade edilir. Banka işlemlerinden doğabilecek gecikmeden dolayı yapielektrik.com sorumlu tutulamaz. Müşterinin, siparişin tamamından vazgeçme hakkı da saklı tutulur.

Sipariş ve Sonrası

Müşteri ürünü üye olarak seçerek sepete atar ve siparişini geçebilir. Sipariş aşamasında yaptığınız seçime göre Havale/EFT veya Kredi Kartı ile Banka provizyonu onayı alındıktan sonra işlem sistemimize sipariş olarak düşer.Sipariş sonrası işlemler aşağıdaki sıraya göre hazırlanır;

1- Onay Bekliyor/Ödeme Bekleniyor: Siparişiniz ödemenizi kredi kartı ile yapmışssanız sistemimize “Onay Bekliyor” Havale veya EFT ile yapmışsanız "Ödeme Bekleniyor" durumunda düşer.
2- Onay Verildi: Finans Departmanımız tarafından Ödeme onayı verilen siparişiniz, yöneticilerimizin ekranlarina düşer ve siparişiniz "Onay Verildi" durumuna getirilir yöneticilerimiz hemen ürünün sevkiyatı için depo bölümümüze gerekli bilgiyi verir ürün stoklarımızda mevcut ise sonraki aşama olan Kargolama aşamasına geçilir.
3- Kargoya Verildi: Ürün veya Ürünleriniz kargoya verildikten sonra, siparişiniz, "Kargoya Verildi" durumuna getirilir. Artık, Ürün veya Ürünleriniz, tarafınıza ulaşmak üzere kargo firmasına verilmiş ve yola çıkmıştır.
4- Teslim Edildi: Siparişiniz kargoya verildikten sonra Kargo firması tarafımıza kargonuzun tarafınıza teslim edildiği bilgisini ulaştırdığı anda siparişinizin durumu "Teslim Edildi" konumuna getirilir.
5- Tedarik Sürecinde: Ürün stoklarımızda kalmamış veya bulunmuyorsa siparişiniz "Tedarik Sürecinde" durumuna getirilir. Yöneticilerimiz ürünün tedarik süreciyle ilgilenir ve Tedarikçi/İmalatçı firmadan siparişi verilen ürünün alınması ve firmamıza getirilmesi sağlanır. Tedarik sürecinin gerçekleşeceği süre hakkında Müşteri bilgilendirilir, Müşteri dilerse ödemesinin iade edilmesini isteyebilir ya da ürünün tedarik edilmesi için bekleyebilir.
6- İptal Edildi: Sipariş verilen ürünün tedariki ile ilgili sorun yaşanıyorsa, ya da müşterinin isteği üzerine sipariş, iptal edilmek isteniyorsa, siparişinizin durumu "İptal Edildi" konumuna getirilir. Daha sonra, finans departmanı tarafından ödemenin iadesi gerçekleştirilir ve siparişiniz, iptal edilir.

Teslimat Bilgileri

Kredi kartı ile vermiş olduğunuz siparişleriniz banka tarafından kredi kartı ödemesi onay bilgisi alınmasını takip eden, banka havalesi/eft ile vermiş olduğunuz siparişleriniz ise, ödemenin hesabımıza geçmesi ile kesinleşmiş olup, en geç 7 iş günü içerisinde kargoya verilir ve takip eden 1 veya 2 iş günü içerisinde elinize ulaşır. Cumartesi günleri saat 15:00' ten sonra verilen siparişleriniz, ödeme bilgisinin onayını takip eden pazartesi günü verilmiş kabul edilir. Resmi tatil ve bayram günlerine rastlayan siparişleriniz ödeme bilgisinin teyit edilmesi durumunda takip eden ilk iş günü alınmış kabul edilir.

Kargo firmasından kaynaklanan aksaklıklardan dolayı Firmamız sorumlu değildir.